انواع ابزار کشاورزی

انواع ابزار کشاورزی | 1

بیل

ابزاری بسیار کاربردی است که در مزارع، باغ ها و باغچه ها استفاده می شود. بیل که عمل کندن زمین حفر چاله، شخم زدن خاک، استفاده در هنگام آبیاری، کاشت نهال و درخت، جابجایی و برداشت خاک را انجام می دهد. این ابزار از جمله پر کاربرد ترین آنهاست که تیغه آن دارای انواعی است و هر یک از آنها کاربردهای مختلف دارد. نکته قابل توجه این است به هر اندازه خاک سفت تر باشد لازم است بیل نوک تیز تر باشد.

میتوانید بیلهای سانکس را در لینک های زیر مشاهده کنید

بیل گلو بلند

بیل پارویی

بیل دامپروری

بیل شماره سه

بیل ممتاز

 

بیلچه

همانطور که از نام آن پیداست بیلچه به نوع کوچک شده بیل گفته می شود که از جمله اصلی ترین ابزارها در باغبانی به شمار می رود. از کاربرد این ابزار میتوان به: باید به کندن زمین، ایجاد حفره و جمع آوری خاک، پاشیدن کود، جابجایی و کاشت مجدد گیاهان کاشت انواع نهال و بذر، گلدان پر کردن، ایجاد سوراخ های کوچک در خاک، اهرم کردن برای بیرون آوردن گل از گلدان، مبارزه با علف های هرز و … اشاره کرد.

برای مشاهده بیلچه سانکس میتوانید اینجا کلیک کنید

 

شنکش و چنگگ

یکی دیگر از ابزارهای دستی باغبانی کاربردی هستند و برای جابجایی خاک، صاف کردن زمین، جمع کردن سنگ های درشت و ریز، زیر و رو کردن و تسطیح خاک، جمع کردن علف های هرز و در پاره ای از موارد برای شکستن کلوخ مورد استفاده قرار می گیرد.

برای مشاهده بیلچه سانکس میتوانید اینجا کلیک کنید

کلام آخر

باید توجه داشته باشید که برای خرید ابزار از فروشگاه های معتبر اقدام کنید و خرید را با آگاهی از ویژگی های ابزار و تناسب آن با نوع کار و فعالیت خود انجام دهید تا بهترین نتیجه از آن حاصل شود زیرا کیفیت محصول و نتیجه کار به انتخاب و خرید ابزار درست و مقاوم و همچنین مهارت و تخصص فرد در استفاده از آن بستگی دارد.

گروه بازرگانی سانکس در این مسیر همراه شماست. جهت هرگونه مشاوره در خرید با کارشناسان ما در تماس باشید

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *