بررسی دقیق عملکرد دستکش ها

بررسی دقیق عملکرد دستکش ها | 1

بررسی دقیق عملکرد دستکش ها و انتخاب دستکش ماسب کار و فعالیت کارگاه، از مهمترین مواردی ست که باید انجام شود. امروزه اطلاعات بازار حاکی از این است که اغلب دستکش ها به عنوان یک جنس مناسب و استاندارد پیشنهاد نمیشوند. روشن ترین مثال ارزیابی دستکش هایی است که از دست دربرابر برش های احتمالی جلوگیری میکنند. شاید اولین فکری که به ذهن ما میرسد این است که برای ارزیابی یک دستکش تنها عملکرد آن برای مشاغل خاص کافی است!! اما واقعیت امر این است که پارامتر دیگری به نام عملکرد دستکش در شرایط خاص و وظایف کاری دیگر باید بررسی شود!!

به عبارتی درست است که برای کار با قطعات برنده و تیز، دستکش باید در برابر بریدگی های احتمالی از دست محافظت کند؛ اما مهارت و چابکی و حساسیت لمسی در کار با دستکش از عوامل بسیار مهمی محسوب میشوند. امروزه این مساله برای بسیاری ازمشتریان امری حیاتی محسوب میشود که، فرد استفاده کننده از دستکش علاوه بر حفاظت بتواند به راحتی و با سرعتی بالا با قطعات کار کند. جالب است بدانید عملکرد خوب یک دستکش در کار با قطعات و وسایل، باعث افزایش اعتماد به نفس میشود.

اما نکته جالب این است که شاید در نگاه اول همه دستکش ها مانند یکدیگر به نظر برسند و شبیه به یک کیسه باشند!!!! اما به نظر شما واقعا اینگونه است؟ به نظر شما یک دستکش چه ویژگی هایی باید داشته باشد تا از کیفیت مطلوبی برخوردار باشد؟

توجه و دقت به جزییات

نکته ای که بسیار مهم و حائز اهمیت است این است که دستکش ایمنی مورد استفاده ما هنگام کار در محیط های خشک یا چرب، از تهویه مناسبی برخوردار شود. مساله تهویه دستکش مربوط به طراحی و فناوری بافت آن میشود. مثلا دستکش هایی که شامل پوشش نوع خاصی از فوم ها هستند، هنگامی که در سطوح چرب یا مرطوب مورد استفاده قرار میگیرند، با اینکه مواد روغنی یا رطوبت را مهارمیکنند و مانع جذب آن میشوند اما از طریق یک سری روزنه یا کانال ها، باعث عبور هوا به داخل دستکش میشوند و عمل تهویه را نحو احسن انجام میدهند. با توجه به نکات فوق میتوان این نتیجه را گرفت که دستکش هایی باپوشش فوم، در عملکرد تهویه بهتر از دستکش هایی با پوشش صاف هستند. نکته آخر این که توجه به جزییات پوشش یک دستکش میتواند ما را در یک انتخاب درست یاری کند.

دستکش های نیتریل، لاتکس، پی یو و پی وی سی سانکس را میتوانید در منو محصولات مشاهده نموده و جهت خرید با نمایندگان ما تماس حاصل فرمایید.

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *