تشخیص قفل خوب

تشخیص قفل خوب | 1

تشخیص قفل خوب مهمترین مورد در هنگام خرید قفل است چراکه قفل امنیت اموال مارا تامین میکند. در زیر به نحوه تشخیص قفل خوب را ذکر میکنیم

۱- هر ساچمه روی مغزی حکم یک رقم رمز را دارد. بنا براین هر چه تعداد ساچمه‌ها بیشتر باشد پیدا کردن رمز صحیح مشکل ‌تر شده و امنیت قفل نیز به مراتب بیشتر است. تعداد ساچمه قفل های معمولی بین پنج تا شش عدد است ولی قفل هایی نیز وجود دارند که تا پانزده ساچمه دارند و هر پنج عدد از این ساچمه ها در امتداد محورهای مختلفی می‌باشند.

۲- حساس‌ترین نقطه در قفل ساچمه‌ها است و با خارج کردن آنها قفل با هر کلیدی که از لحاظ قطر به قفل بخورد باز می‌شود. این ساچمه‌ها در قسمت پایینی قفل قرار دارند و به سادگی با دریل کردن این نقطه می‌توان آنها را از کار انداخت برای جلوگیری از این مسئله دو پین استوانه‌ای فولادی به صورت ضربدری در بخش جلوی ساچمه‌ها کار گذاشته می‌شود که مسیر حرکت دریل را منحرف ‌کرده و به خارج منطقه ساچمه‌ها هدایت می‌کند در بیشتر قفل‌های ارزان قیمت این پین‌ها کار گذاشته نشده اند و یا جنس آن‌ها آهنی است که منقاومتی ندارند و به راحتی بریده میشوند.

۳- کیپ بودن کلید در داخل قفل نیز یکی از مهمترین موارد است، کیپ بودن توپی در بدنه و لقی کم توپی سه پارامتر مهم دیگر می‌باشد که نشانگر امنیت و حساسیت قفل است. در صورتی که توپی در بدنه آزاد باشد ساچمه‌ها نیازی ندارند که کاملاً به داخل بدنه بروند بلکه با خارج شدن از محوطه مربوط به توپی، مغزی را آزاد می‌کنند یعنی کلیدهای مشابه می‌توانند قفل را باز کنند.

۴- کیپ بودن ساچمه‌ها در داخل سوراخ‌ها باعث می‌شود که قفل حساسیت بالاتری داشته باشد.

۵- کیفیت بالای جنس بدنه باعث می‌شود که بدنه سوراخ‌ها بر اثر فرسایش و اصطحلاک با ساچمه‌ها گشاد نشود و حساسیت قفل پایین نیاید. همچنین با گشاد شدن سوراخ‌ها هنگام ورود کلید، ساچمه‌ها به بدنه گیر کرده و کلید نمی‌تواند به داخل قفل وارد شود.

۶- نوک ساچمه‌های کله‌قندی به دلیل اصطحکاک زیاد با بدنه کلید دائم در معرض فرسایش می‌باشند و در صورتی که از جنس قویی نباشد خورده شده و باعث می‌شوند که حتی کلید قفل نیز بعد از مدتی قفل را باز نکند.

برای مشاهده قفلهای آویز میتوانید اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده قفلهای کتابی میتوانید اینجا کلیک کنید.

 گروه بازرگانی سانکس 9 قفل کتابی و آویز دارد که میتوانید آنها را در منو محصولات مشاهده نموده و جهت خرید با نمایندگان ما تماس حاصل فرمایید.

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *