تفاوت دستکش نیتریل و لاتکس

تفاوت دستکش نیتریل و لاتکس | 1

آیا تاکنون به تفاوت ویژگی‌های دستکش های کف نیتریل و کف لاتکس توجه کرده‌اید؟ در این مقاله شما را با ویژگی های دستکش‌های نیتریل و تفاوت های آن با لاتکس آشنا میکنیم.

نیتریل درواقع یک کوپلیمر از اکریلونیتریل و بوتادین است. فرایند ساخت آن بسیار ساده‌ای دارد که با پلاستیک بسیار مشابه است. پس این محصول کاملا منصوعی است ولی مقاومت بسیار بالایی دارد و بدلیل ضدحساسیت بودن و عدم بروز واکنش‌های آلرژیک از این ماده در محصولات و صنایع بسیاری استفاده میشود. نیتریل در واقع نسخه ای مصنوعی از لاتکس است ولی خاصیت کشش درونی و فشردگی یک پلاستیک طبیعی را ندارد با این حال دوام و مقاومت بسیار بالایی دارد.

از اصلی ترین ویژگی های دستکش های نیتریل میتوان به این اشاره کرد که هیچ پروتئین لاتکسی در آن وجود ندارد؛ این ویژگی باعث میشود مقاومت دربرابر پارگی و سوراخ شدن به مقدار زیادی حتی تا سه برابر افزایش یابد. با توجه به این تفاوت در مقاومت شیمیایی میتوان تفاوت اصلی بین نیتریل و لاتکس را در ماندگاری و مقاومت بیشتر نیتریل دانست. البته از دستکش نیتریل میتوان برای کار با مواد و قطعات چرب و روغنی نیز استفاده کرد که در ادامه به دلیل آن اشاره میکنیم.

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *