دستکش مناسب فعالیت های کشاورزی

دستکش مناسب فعالیت های کشاورزی | 1

قسمت عمده ای از خطرات شغل کشاورزی مربوط به دستها است، که به همان اندازه نیازمند تمهیدات لازم جهت حفاظت از دست است.

هنگام باغبانی و برداشت محصول آسیبهای زیادی به دست افراد وارد میشود همچون بریدگی، سوراخ شدن و خراشیدگی دست که از شایع ترین آنها هستند. از طرفی لمس هرنوع پوشش گیاهی مثل انواع درختها و بوته ها، ممکن است باعث ایجاد آسیب به پوست و بافتهای دست شود. پس دستکش مناسب این حرفه باید دربرابر سوراخ شدن، پارگی و بریدگی مناسب باشد.

اما مهمترین خطر برای دستهای کشاورزان و باغبانان استفاده از اره برقی است. امروزه دستکش های مخصوصی وجود دارند که از مواد ویژه ای ساخته شده اند و تا حد زیادی احتمال وقوع آسیب را کاهش میدهند. علاوه برآن تکان ها و لرزش اره برقی هم باعث آسیب دیدن دستها میشود و باید با انتخاب نوع مناسب دستکش لرزشهای وارده به دست را کاهش داد.

دما نیز از دیگر عواملی است که میتواند خطرساز شود. افزایش یا کاهش زیاد دما میتواند اثرات نامطلوبی روی پوست دست بگذارد. دستکشهای جدید با دارا بودن آستر و تهویه، از این آسیب ها تا حد زیادی جلوگیری کرده اند.

از جمله مهمترین مواردی که سلامت دست باغبانان را تهدید میکند تماس دست با مواد شیمیایی مختلف است. و دستکش مناسب باید پوشش کف آن از جنسی باشد که هم از دست انسان مراقبت کند و هم در تماس با سموم شیمیایی و انواع کودهای کشاورزی واکنش پذیری بسیار کمی داشته باشد.

ویژگی های مهم دستکش های کشاورزی

با توجه به مطالبی که در بالا ذکر شد یک دستکش مطلوب برای کشاورزی و باغبانی باید دارای ویژگی های زیر باشد:

  1. گونه ای باشد که دست فرد هنگام کار با گیاهان و درختان و انواع پوشش گیاهی دچار خراشیدگی، پارگی و یا جراحت نشود.
  2. هنگام کار با اره برقی تا حد امکان از لرزش دست جلوگیری کند و بتواند جلوی آسیب های شدید احتمالی را بگیرد.
  3. همچنین برای کار در دماهای مختلف مناسب باشد.
  4. از جمله مواردی که بسیار دست یک کشاورز یا باغبان را تهدید میکند، تماس دست او با مواد شیمیایی است. بدین منظور یک دستکش مناسب جهت امور کشاورزی یا باغبانی باید دستکشی باشد که دارای پوشش کفی مناسب با جنس مرغوب بوده به گونه ای که هم از دست انسان محافظت کند و هم اینکه هنگام تماس با مواد شیمیایی تا حد امکان، پوشش کف دستکش واکنش پذیر نباشد.

با توجه به آسیبهایی که در کمین این افراد است و ویژگی های گفته شده، بهتر است دستکشهای خود را با بیشترین دقت انتخاب نمایید.

شما میتوانید دستکش گلدیس سانکس که مناسب برای انواع فعالیت های باغبانی و کشاورزی است را اینجا مشاهده کنید و با مراجعه به قسمت محصولات میتوانید انواع دستکشهای گروه لاتکس، گروه نیتریل و گروه پی یو و پی وی سی سانکس را مشاهده و در صورت تمایل از نمایندگان ما که شماره تماس و آدرس آنها در قسمت نمایندگان سایت موجود میباشد خریداری نمایید.

درصورت نیاز به مشاوره با ما در ارتباط باشید: 32402216-031

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *