نکات ایمنی هنگام استفاده از قفل

نکات ایمنی هنگام استفاده از قفل | 1
  • قفل ‌های سیلندری، برای درب ‌هایی با قطرهای مختلف و در دو سایز شش و هفت سانتی ‌متری ساخته شده‌‌اند. اگر شما درب باریکی دارید و برای آن از قفل هفت سانتی ‌متری استفاده کنید، این کار باعث میشود اندازه زیادی از قفل بیرون از درب بماند و به راحتی و با فشاری بوسیله انبر قفلی بشکند و درب به راحتی باز شود؛ پس باید مطمئن باشد که از قفل مناسب استفاده میکنید و به این نکته نیز توجه داشته باشید که قفل از سمتی که امنیت کمتری دارد خیلی بیرون نماند زیرا سوراخ وسط قفل متقارن نیست.
  • قفل‌‌های حیاتی نباید از بدنه در بیرون بیایند. در صورت بیرون ماندن آن، میتوانید یک لوله با طول کوتاه و قطر مناسب برای محافظت از قفل به دور آن جوش کنید.

کلید ابزاری است که برای گشودن قفل به ‌کار می ‌رود و کلیدها از دو بخش تشکیل شده ‌اند.

  • بخش اول: بخشی که وارد شیار قفل می‌ شود و موجب باز شدن رمز قفل میشود.
  • بخش دوم: بخشی که کاربر، آن را به دست می ‌گیرد.

دندانه ‌ها و شیارهای هر کلید معمولاً برای بازکردن یک قفل خاص طراحی می‌ شود. با این‌ وجود، قفل‌ های ارزان ‌قیمت، گاهی با کلید های متعدد قابل بازشدن هستند. امروزه کلید، به‌ عنوان جزء جدا نشدنی از زندگی روزمره مدرن محسوب شده و استفاده از آن در تمام دنیا شایع است. برخی از قفل‌ ها (مانند صندوق امانات بانک و گاوصندوق) برای بازشدن نیاز به بیش از یک کلید دارند.

برای مشاهده قفلهای آویز میتوانید اینجا کلیک کنید.

برای مشاهده قفلهای کتابی میتوانید اینجا کلیک کنید.

 گروه بازرگانی سانکس 9 قفل کتابی و آویز دارد که میتوانید آنها را در منو محصولات مشاهده نموده و جهت خرید با نمایندگان ما تماس حاصل فرمایید.

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *