نکات ایمنی هنگام استفاده از قفل

نکات ایمنی هنگام استفاده از قفل | 1

۱- قفل‌های سیلندری در دو سایز شش و هفت سانتی‌متری برای درب‌هایی با قطرهای مختلف ساخته شده‌اند.استفاده از قفل هفت سانتی‌متری برای یک درب باریک باعث می‌شود قفل به اندازه زیادی بیرون درب بماند که به سادگی با فشار انبر قفلی می‌شکند و درب باز می‌شود لذا از سیلندر مناسب برای درب استفاده کنید و توجه کنید که قفل از سمتی که امنیت کمتری دارد خیلی بیرون نماند زیرا سوراخ وسط قفل متقارن نیست.

۲- قفل‌های حیاتی از بدنه در نباید بیرون بیایند در صورت بیرون ماندن آن یک لوله با قطر مناسب و کوتاه برای محافظت از قفل به دور آن جوش کنید.

۳- قفل‌های اتومبیل معمولاً از نوع بازاری و اقتصادی می‌باشند و معمولاً جنس بدنه آن‌ها ضعیف است همچنین مدخل کلید به سرعت خورده می‌شود لذا پس از خرید اتومبیل از قفل‌های مرغوب استفاده نمایید که با تغییرات کوچکی روی تمام اتومبیل‌ها قابل نصب می‌باشد.

۴- هنگام شب و یا استراحت برداشتن کلید از روی قفل اشتباه است حتی قرار دادن کلید روی قفل بدون تغییر وضعیت آن صحیح نمی‌باشد. بهترین عمل وارد کردن کلید به قفل و چرخاندن آن می‌باشد به این ترتیب هیچ کلیدی حتی کلید مشابه قادر به باز کردن در نمی‌باشد زیرا قطعه مرکزی با وارد شدن کلید عقب رفته و اجازه وارد شدن کلید از سمت مقابل به طور کامل را نمی‌دهد.

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *