کلید های کامپیوتری

12

امروزه قفل ها در انواع بیشماری تولید و عرضه شده اند. و بسیاری از این تولیدات مبتنی بر افزایش امنیت خاطر صورت گرفته است.
نحوه عملکرد قفل ها تقریبا یکسان بوده و نمی توان گفت چه نوع قفلی در حال حاضر از امنیت بسیار بالایی برخوردار است. اما آن چه که مراحل عملکرد قفل ها را تشکیل داده است به طور خلاصه آزاد کردن مغزی، درگیری زائده اول با زائده دوم و حرکت زائده اول که منجر به حرکت زبان می گردد.

هم اکنون قفل های نسبتا جدیدی وارد بازار شده اند که در دسته بندی قفل های کامپیوتری قرار گرفته اند. از این قفل ها به عنوان کلید های کامپیوتری نیز یاد می شود.
در این نوع از کلید ها به جای پستی و بلندی بر روی سطح لبه کلید حفره هایی وجود دارد که عملکرد قفل و کلید کامپیوتری به وسیله آن صورت می گیرد. هرچه عمق این حفره ها بیشتر باشد قفل از امنیت بیشتری برخوردار خواهد بود.
در عین حال که کلید های کامپیوتری قفل های چینی بازار را قبضه کرده است، باید حین خرید دقت کافی داشته باشید. زیرا که بسیاری از این قفل های کامپیوتری ارائه گردیده شده با چندین کلید مرتبط به آن از امنیت برخوردار نبوده و پارامترهای لازم برای حفاظت از اماکن را ندارند.

کلید کامپیوتری چیست؟

کلید کامپیوتری به کلید هایی گفته می شود که طرز ساخت و ساچمه بندی آن ها به صورت مدرن طراحی و ایجاد می شود. این کلید ها ساچمه بندی شده و غیر خطی هستند و به جای دنده کلید، حفره های ریز و درشت ایجاد می شود. این کلید ها امینت بالاتری نسبت به کلید های معمولی دارند. این کلید ها دو طرفه هستند و جهت کلید در باز و بسته کردن آن ها تاثیر ندارد.

مزایای و معایب استفاده از کلید کامپیوتری

کلید های کامیپوتری وقتی وارد بازار شد، فرض بر این بود که از امینت بالایی برخودار می باشد و از دیگر قفل ها امن تر است ولی پس از رواج این قفل ها و عرضه شدن دستگاه های تکثیر قفل های کامپیوتری، کپی کردن آن ها بسیار آسان می باشد و برتری نسبت به دیگر کلید ها ندارد. شما حتی در زمان خرید کلید کامپیوتری باید دقت لازم را داشته باشید زیرا گاهی یک کلید ممکن است سایر قفل ها را باز کند و همین موضوع امنیت آن ها را به چالش می کشد و این نکته از معایب کلید کامپیوتری می باشد. تنها مزیت کلید کامپیوتری نسبت به سایر کلید ها دو جهته بودن آن و استفاده از کلید در دو جهت می باشد.

این نوشته در مقالات ارسال شده و با برچسب گذاری شده است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *